obec
Velký Osek

5. ročník klání Dračích lodí v Kolíně 2011

Velkoosecká posádka složená lidmi z různých spolků ve Velkém Oseku

10. 9. 2011 - Na Kmochově ostrově v Kolíně zahrála Městská hudba Františka Kmocha v Kolíně, zatančily mažorteky, vystoupila skupina historického šermu Poprávu, děti řádily na skákacím hradu. To vše se odehrálo před tím, než vypukl již 5. ročník Dračích lodí v Kolíně symbolicky pojmenovaný "Kolínský drak". Klání o putovní pohár starosty města Kolína se zúčastnilo na 14 posádek, mezi nimiž nechyběla ani ta naše z Velkého Oseka.

Letos k tradičnímu závodu na 200 m přibyl i "maraton" na 1000 m. Ale ne všechny posádky si na maraton troufly. A nelze se jim divit. Velké nasazení v prvním závodu bylo na plné obrátky.

Hlavní závod i trasu na 1000 m vyhrála posádka z Jablonce nad Nisou, kam také oba poháry putovaly. Velkoosecká posádka složená z různých spolků působících v obci Velký Osek si vedla výborně. V závodu na 200 m se umístila na pátém místě a při "tisícovce" se do cíle dostala na krásném čtvrtém místě. Za obě tyto umístění naši sportovci byli oceněni diplomy.