obec
Velký Osek

Dračí závody Velký Osek 2011 aneb poprvé o Putovní pohár Velkooseckých spolků

Zábava a veselí na Dračích lodí na pláži u Písáku za Motelem u Jezera

11. 6. 2011  - Krásné, přímo pro závody stvořené letní počasí. Letošní III. ročník závodu Dračích lodí ve Velkém Oseku byl odlišný od těch dvou předcházejících. Letos se totiž jelo poprvé o Putovní pohár Velkooseckých spolků, který věnovala obec Velký Osek.

Od rána se to na pláži u Písáku za Motelem u Jezera lidmi jen hemžilo. Poté co se všechny posádky zaregistrovaly, to v 10:00 vypuklo. Na trati dlouhé 180 m se utkalo šest posádek, mezi nimi i dvě z Kolína, a to Abeceda PC a Rozmetadlo. Spolky z Velkého Oseka sestavily 4 posádky, a to Hasiči Velký Osek, Myslivecké sdružení Pětidubí, Naděje, a TJ Sokol Velký Osek. V průběhu polední přestávky pro závodníky usedly na lodě tradičně i děti z řad diváků, pro něž byla vyjížďka jako vždy velkým zážitkem.

Vavříny vítězství nakonec patřily místním myslivcům z MS Pětidubí, kterým starosta obce Velký Osek Mgr. Pavel Drahovzal propůjčil na jeden měsíc i zasloužený putovní pohár. Druzí skončili Hasiči Velký Osek a třetí příčku obsadila Abeceda PC. Čtvrté místo patřilo Rozmetadlu, páté Naději. Jako šestí do cíle doplula v pořádku posádka TJ Sokol Velký Osek.

Závěrem snad jen lze dodat, že díky agentuře ALTIS (http://www.draci-lode.cz/) ve spolupráci s nedalekým Motelem u Jezera (http://www.motelujezera.cz/) bylo postaráno nejen o skvělou zábavu a organizaci III. ročníku Dračích závodů ve Velkém Oseku, ale i o dobré občerstvení.

Děkujeme všem účastníkům z řad posádek i veřejnosti a budeme se těšit za rok opět na viděnou.